Seria 'Akceptuję, co czuję': "Moja rodzina" i "Złość - jak sobie z nią poradzić"

Seria Akceptuję, co czuję jest uwielbiana przez mojego syna, który zawsze niecierpliwie wyczekuje kolejnych części. Mamy prawie całą kolekcję, a każda kolejna nowość jest naszym MUST HAVE. W ostatnim czasie dotarły do nas dwa najnowsze tytuły.


Moja rodzina to kompendium wiedzy o rodzinach, które wyglądają bardzo różnie - każda z nich jest inna i tym samym wyjątkowa. Jej członkowie mogą pokłócić się czy nie zgadzać ze sobą, ale mimo tego - mogą liczyć na wzajemne wsparcie i ogromną miłość.


Ta część pozwala dowiedzieć się, jak słowo "rodzina" brzmi w innych językach. Ponadto umożliwia zaciśnięcie więzów rodzinnych poprzez szereg zadań - rodzic towarzyszący dziecku przy ich wykonywaniu, ma wspaniałą okazję do zrozumienia swojej pociechy i poznania jej spojrzenia na najbliższych. 

Wielu dorosłych nie potrafi odpowiednio radzić sobie z wszechogarniającą złością, zatem dla dzieci jest to jeszcze trudniejsze. Dzięki książce Złość - jak sobie z nią poradzić można uświadomić sobie i innym, że złość jest piękną i potrzebną emocją, dzięki której lepiej poznajemy siebie. 


Ogrom świetnych zadań zawartych w tym tytule pomaga w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Okazuje się, że można wyrażać ją bez agresji, a różnego rodzaju techniki pozwalają na uspokojenie się.

Zakreślanie, kolorowanie, klejenie, wycinanie, malowanie, naklejanie - mnóstwo aktywności wymagających ruszenia głową. Nauka poprzez zabawę jest czymś, co doceniam najbardziej, a jeśli jeszcze dany tytuł pozwala dziecku zrozumieć pewne sprawy - jestem już kupiona. Przy tej serii można świetnie spędzić czas wspólnie, a na końcu każdej książki znajduje się poradnik dla rodziców, aby mogli usystematyzować swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego, aby móc przekazać ważne informacje swoim pociechom.

Dane techniczne o książce
WydawnictwoHarperCollins Polska
Data wydania: 23 lutego 2022
Liczba stron: 72 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca

6 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Bardzo ciekawe książeczki, serdeczne pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Te książki są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa seria. Zadania z pewnością spodobają się młodym odbiorcom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chetnie kupię te książki. Właśnie szukałam czegoś takiego

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, jak w prosty sposób są omówione dość trudne i ważne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój Szymuś też uwielbią tą serię :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.