"Basia i przyjaciele. Dżesika", "Basia i szkoła" - Zofia Stanecka

Kiedy myślę o ulubionej serii książkowej dla dzieci, od razu na myśl przychodzi mi Basia. Jeszcze żadna część jej przygód nie zawiodła ani mnie, ani moich dzieci, a wręcz przeciwnie - KAŻDA z nich przekazuje ogrom wartości.

BASIA I PRZYJACIELE. DŻESIKA

Bogata wyobraźnia to piękna sprawa, o ile nie wykracza ona zbyt daleko i nie przeistacza się w kłamstwa. Nowa koleżanka Basi chce zaskarbić sobie sympatię dzieci, więc opowiada o swoim życiu, nieco koloryzując. Nie podoba się to jej kolegom...

Należy tłumaczyć dzieciom, że kłamstwa nie są niczym dobre i mogą zepsuć każdą relację międzyludzką. Jeżeli ktoś ma nas polubić to za to, jakimi ludźmi jesteśmy, a nie takimi na jakich próbujemy się kreować. Bycie sobą to najlepsze wyjście z każdej sytuacji.

BASIA I SZKOŁA
Każdy nowy etap w życiu wiąże się z dużym stresem oraz niepewnością. Jednym z pierwszych i najtrudniejszych okresem jest rozpoczęcie szkoły. Basia z jednej strony chciałaby do niej pójść, ale z drugiej boi się tego. Czy przełamie swój strach?

Strach nie jest niczym złym, ale warto go oswajać. Ta historia przedstawia pozytywne strony nowego etapu w życiu, jednocześnie uświadamiając, że nie zawsze jest idealnie, ale to nic złego. Ponadto Zofia Stanecka pokazuje, iż istnieją różne formy nauki, jak chociażby edukacja domowa czy nauczanie metodą Montessori.

Fanów Basi nie muszę namawiać do sięgnięcia po jej najnowsze przygody. Z kolei jeśli nie znasz jeszcze tej rezolutnej dziewczynki i jej rodziny, to koniecznie nadrób zaległości, a przekonasz się, że żadna dziecięca domowa biblioteczka nie może obejść się bez niej!

Dane techniczne o książce
WydawnictwoHarperCollins Polska
Seria/cykl: Basia
Data wydania: 23 lutego 2022

Liczba stron: 24 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca 

4 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Faktycznie strona wizualna wygląda świetnie. Jeśli jeszcze treść nie zawodzi nie pozostaje nic tylko czytać i polecać innym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, takie książeczki są bardzo potrzebne. Ja ostatnio czytam wszystko, mam za sobą podręcznik do 4 klasy szkoły podstawowej - o zgrozo (!)195 stron ;-) . A powyżej recenzowane , tj. dość podobne kupuję często Chrześniakowi. Pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach, wielkie przepraszam 151 stron ;-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło spędziłam czas z tymi pozycjami. Seria jest naprawdę świetna.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.