Kącik Gracza #10 - Recto Verso. Buduj imprezowo!


PODSTAWOWE INFORMACJE
Liczba graczy: 2-6 osób
Wiek: 8+ 
Czas gry: ok. 30 minut
WydawcaEgmont
Zawartość pudełka: dwustronna plansza, 100 żetonów zwycięstwa, 30 małych żetonów partnerów, 6 dużych żetonów graczy, 11 drewnianych klocków, 64 karty budowli

NA CZYM POLEGA GRA?
Celem gry jest jak najszybsze skonstruowanie budowli pokazanej na karcie, przy uwzględnieniu tego, iż każda osoba widzi jedynie jedną stronę budowli: przód (recto) lub tył (verso). Im szybciej zostanie ona zbudowana, tym więcej punktów otrzymają gracze.

WRAŻENIA WIZUALNE (WYGLĄD, WYKONANIE)
Plansza i żetony stworzone są z bardzo grubego kartonu, który nie ulega zbyt łatwo zniszczeniom, więc z pewnością owe elementy długo posłużą graczom. Z kolei drewniane klocki to klasa sama w sobie - są solidne i na pewno wiele przeżyją. Do tego bogata kolorystyka skradnie zarówno serca dzieciom, jak i dorosłym graczom!
ROZGRYWKA
Istnieją dwa poziomy trudności:
- normalny (karty z niebieskim tłem) - w grze biorą udział wszystkie drewniane elementy oprócz czerwonego,
- trudny (karty z fioletowym tłem) - w grze udział wszystkie drewniane elementy.
Pudełko jest placem budowy - należy postawić je pomiędzy graczami. W szczelinę w pudełku wsuwamy kartę ze stosu i po odsłonięciu jej - należy jak najszybciej ułożyć budowlę widzianą na karcie, biorąc pod uwagę to, że nie możemy zobaczyć tego, jak wygląda ona na karcie drugiego gracza. Do budowy zawsze należy użyć wszystkich drewnianych elementów - jeśli nie są one widoczne na wybranej karcie, to należy ukryć je we wnętrzu budowli. Kiedy dwójka graczy skończy, należy zatrzymać stoper i odczytać wynik, od którego zależy ilość przyznanych punktów. 
Gra dobiega końca, gdy wszystkie żetony partnerów zostaną odkryte. Wygrywa osoba, która zdobyła najwięcej punktów.

Istnieją dwa warianty gry:
a) dla 3 do 6 graczy,
b) dla dwóch graczy.
PODSUMOWANIE
Nie ukrywam, że sporo czasu minęło, zanim dokładnie rozpracowałam zasady gry. Niby instrukcja jest obszerna, ale w moim odczuciu nie wyjaśnia rozgrywki w klarowny sposób. Miałam kilka pytań, na które nie uzyskałam podpowiedzi, więc musiałam dojść do nich metodą prób i błędów. Minusem jest brak klepsydry liczącej czas (lub nawet małego stoperka), bo posiłkowanie się stoperem w telefonie przez kilkadziesiąt minut gry, nie jest najprzyjemniejszą opcją. Sama gra świetnie uczy współpracy, komunikacji oraz koncentracji. 
 

5 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Świetna gra, ja jednak nie mam do takich cierpliwości ;-) . Pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej grze. Bardzo lubię takie zabawy z dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta gra jest naprawdę świetna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie się prezentuje. Mamy klepsydrę z innej gry i służy nam do wielu. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa gra. Myślę, że zainteresowałaby moje dziecko

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.