Seria Mądrale - ćwiczenia dla pięciolatków


Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą, ale mam wrażenie, że dzisiejsze dzieci nudzą się nie tylko, kiedy za oknem brzydko... Zabawa zabawą, bajki bajkami, ale czasami trzeba zrobić też coś kreatywnego i pouczającego, a że mój starszak lubi wszelkiego rodzaju zagadki i zagadania, to zaopatrzyłam go w przecudowną serię Mądrale od wydawnictwa Dwie Siostry

Działka to zeszyt z ćwiczeniami przyrodniczymi, w którym wraz z Olą i jej babcią wybieramy się na działkę, po drodze poznając różnego rodzaju zwierzęta - te pływające, latające i chadzające po ziemi. Do tego mnóstwo tu informacji o roślinach, które można spotkać zarówno na wsi, jak i w mieście, a do tego zasadzić we własnym przydomowym ogródku. 


Nie ukrywam, że nie mogę pochwalić się zbyt wielką wiedzą w zakresie roślinności i ptaków, zatem ten tytuł jest dla mnie zbawieniem - kiedy nie jesteśmy pewni jakiego ptaka bądź roślinę widzimy, możemy sięgnąć po Działkę i sprawa załatwiona. 

Nigdy nie byłam dobra w rysowaniu i mój syn ewidentnie odziedziczył to po mnie, chociaż ostatnio idzie mu już coraz lepiej, a co najważniejsze - ma chęci, więc to już połowa sukcesu. Z tego względu Królewicz w mieście to książka motywująca do ruszenia szarymi komórkami, wykazania się kreatywnością oraz pomagająca w rozwijaniu sprawności ręki. 

Dorysowywanie, dokańczanie rysunków, kolorowanie, naklejanie i szereg zadań, jak wyklejanie folią aluminiową, przyklejanie pociętego papieru, tworzenie witraży, malowanie farbami... To tylko kilka prac twórczych, jakie oferuje to cudo! Moja wyobraźnia jest dość ograniczona i nie zawsze mam pomysł na spędzenie czasu w kreatywny sposób - wtedy sięgamy po Królewicza w mieście i po kłopocie. 
Skoro matematyka jest królową nauk, to w serii Mądrale nie mogło zabraknąć ćwiczeń umożliwiających proste liczenie, a także rozwijanie wyobraźni przestrzennej, pamięci wzrokowej czy logicznego myślenia. Pikselowy świat przepełniony jest zagadkami matematycznymi, w których rozwiązywaniu pomaga Pong i jego przyjaciele!

Wiele dzieci nie lubi, a wręcz boi się matematyki. Mój starszak akurat najlepiej radzi sobie właśnie z wszelkimi matematycznymi zagadkami, zatem to jego ulubiona książka. Wypełnianie kratek według konkretnego kodu, wykonywanie prostych działań, łączenie punktów zgodnie z numeracją, tworzenie zbiorów... Same wspaniałości dla każdego małego matematyka.

Jestem zachwycona tą serią - to coś wspaniałego dla każdego przedszkolaka, który lubi dowiadywać się nowych rzeczy i ćwiczyć nabyte umiejętności. Mój starszak uwielbia te zeszyty ćwiczeń, a że młodsza córka skończyła trzy lata i wydawnictwo posiada w ofercie książki dla takiego malucha, to już wiem, co córa dostanie na Dzień Dziecka. 

Dane techniczne o książce
WydawnictwoDwie Siostry
Liczba stron: 48 (każda)
Gatunek: książki aktywizujące

4 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Mój Chrześniak już ma 5 lat. W sam raz dla niego. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę musiała kupić takie ksiażki dla synka. Ciekawe czy się zaciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne, rozwojowe zadania dla maluchów. Nie spotkałam jeszcze tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kuzynka ma ponad 4 latka, zapamiętam na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.