"Bing. Bajki 5 minut przed snem" - nowa książka o uroczym króliczku

Binga znają chyba wszystkie maluchy - ten uroczy króliczek to jeden z bajkowych bohaterów, z którym mogą utożsamić się wszystkie dzieci. To bardzo pouczająca bajeczka i wraz z dziećmi nieustannie wyczekujemy nowych odcinków, bo te wcześniejsze znamy już na pamięć. Zawsze cieszymy się, kiedy pojawia się coś nowego - zarówno w telewizji, jak i na rynku wydawniczym. 


Pierwsza część Binga. Bajki 5 minut przed snem jest cały czas w domowym obiegu, ale te historie znamy już na pamięć, dlatego kiedy dotarła do nas najnowsza część, od razu zabraliśmy się za czytanie. Sześć nowych historii, dzięki którym towarzyszymy Bingowi w poznaniu Nicky'ego, wyprzedaży u Suli, zabawie z pieskiem, ochładzaniu się w upalny dzień, zbieraniu żołędzi oraz zimowym dniu.

Książeczka ma większy format, bogatą kolorystykę, ilustracje rodem z bajki, niewiele tekstu na stronie, a do tego ciekawe perypetie i morał wieńczący każdą historię, czyli wszystko to, co uwielbiam w literaturze dziecięcej.


Bing to maluch, który prosto myśli, popełnia błędy, nie rozumie pewnych rzeczy i poznaje świat. Dzieci uwielbiają jego historie za prostotę oraz możliwość utożsamienia się z tytułowym bohaterem, a to najważniejsze. Każda z nich jest idealnym punktem wyjścia do rozmowy o odpowiednim postępowaniu i targających uczuciach. 


Dane techniczne o książce
WydawnictwoHarperCollins Polska 

Seria/cykl: Bing

Data wydania: 23 marca 2022 
Liczba stron: 192
Gatunek: literatura dziecięca 

6 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Blogger ma awarie, a chciałem napisać, że podobne książki kupuję Chrześniakowi :-) . Pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Przygody tego królika są naprawdę świetne i pieknie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już mój synek mówi, że chce wszystkie książeczki z Bingiem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna, ciekawa i bardzo pozytywna książka. Na pewno warto ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa propozycja książkowa dla maluchów, którym warto czytać przed snem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio mój synek sobie przypomniał o Binku. czytamy codziennie

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.