My Little Pony. Wodne czary-mary oraz zabawy i zadania Super-Pets

Nie bez powodu mówi się, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, a że aktualnie pogoda nas nie rozpieszcza, to na pewno nie tylko ja nieustannie słyszę: "mamo, nudzę się, nie mam co robić!". W takim przypadku zawsze staram się mieć w zanadrzu książeczki z zadaniami, które pozwolą chociaż na kilka/-naście minut zająć moje pociechy.

MY LITTLE PONY. WODNE CZARY-MARY
My Little Pony to urocze koniki, których przygody oglądają nie tylko dziewczynki. Tym razem można przeżyć z nimi kilka świetnych chwil, a przy okazji odpowiedzieć na parę pytań, odkrywając poszczególne elementy zawarte na stronach książeczki. 
Moje nicponie oszalały na punkcie wodnych malowanek. Uwielbiają sprawdzać, co kryje się pod białym polem, więc z ogromnym zaciekawieniem wlewają wodę do flamastra i mażą po kolejnych stronach, aby odkryć coraz to nowe rzeczy. Świetną opcją jest znikanie (po jakimś czasie) obrazków i możliwość malowania ich na nowo. Niestety po dłuższym użytkowaniu końcówka mazaka ulega zniszczeniu i zabawa się kończy. Na szczęście istnieje możliwość dokupienia samego pisaka, więc warto zaopatrzyć się w kilka, aby uniknąć zbędnego płaczu. ;-)

SUPERPETS

Mój starszak nie może doczekać się premiery filmu o zwierzętach będących superbohaterami, ale na razie jego ciekawość mogą zaspokoić wszelkie dodatki, jak książeczki z zadaniami i naklejkami. 

Proste łamigłówki, dorysowywanie, naklejanie, sudoku, zgadywanki, wypełnianie, kolorowanie, łączenie... Mnóstwo zadań wypełniających czas dziecku. Jeżeli do tego doda się ulubionych bohaterów, to niczego więcej nie potrzeba. Mojemu kilkulatkowi dosłownie oczy świecą się, kiedy widzi, że z szafy wyciągam kolejne książeczki z zadaniami - ubolewa jedynie nad tym, iż zbyt szybko się kończą. 


Nauka poprzez zabawę to coś, co doceniam najbardziej, a wydawnictwo HarperCollins zawsze staje na wysokości tego zadania. Zawsze wie, co jest na czasie, więc błyskawicznie trafia w gusta nawet najbardziej wybrednych dzieci, a rodzicom zapewnia kilka minut względnego spokoju... 

Dane techniczne o książce
Seria/cykl: Zabawy i zadania z naklejkami
WydawnictwoHarperCollins
Data wydania: 9 marca 2022
Liczba stron: 24 (każda)

5 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Słyszałem i widziałem tę serię. Jest rewelacyjna, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla fanek kucyków. Moja siostrzenica je uwielbia

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o wszystkie trzy wydania są naprawdę świetne dla dzieci w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne wydanie. Myślę, że fajny pomysł dla dzieciaków. Dzięki za podpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 5. Z super bohaterami by sie podobały mojemu synkowi. Mamy już niezłą kolekcję.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.