"Podróż. Wielka Panda i Mały Smok" - James Norbury

Wielka Panda i Mały Smok to bohaterowie, do których zapałałam sympatią już w pierwszym tomie ich przygód. Zatem kiedy dowiedziałam się o pojawieniu się drugiego tomu (można czytać je niezależnie od siebie), wiedziałam, iż nie mogę przejść obok niego obojętnie.

Tym razem jesteśmy świadkami wędrówki tytułowych postaci, która bywa bardzo wyboista, wymagająca i nie zawsze idzie zgodnie z oczekiwaniami. Małego Smoka rozdzierają wątpliwości, które są w pełni uzasadnione, bo przecież każdego z nas niekiedy nachodzą... Grunt to posiadać wsparcie w bliskiej osobie, bo tylko ona potrafi uleczyć duszę.
Podróż to kolejna krótka, ale bardzo treściwa opowieść wzbogacona pięknymi ilustracjami. Bogactwo mądrości przekazanych w prosty i zrozumiały sposób sprawi, że ta książka będzie idealna zarówno dla dzieci, nastolatków, jak i ludzi dorosłych. Wszyscy wiemy, iż czasami bywa ciężko, a cały wszechświat zdaje się stawać przeciwko nam. Jednak gdyby nie mniejsze i większe problemy, nie potrafilibyśmy docenić tego, co mamy wokół siebie, a co dostrzegamy tylko wtedy, kiedy zaczyna nam tego brakować. Musimy akceptować, że nie zawsze jest dobrze, jednak wyciągajmy wnioski ze złych sytuacji, tym bardziej radując się, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem.

Polecam wszystkim zapoznanie się z Wielką Pandą i Małym Smokiem, ponieważ ich przygody trafiają do niejednego serca. Minimum tekstu i maksimum treści, to coś, w czym James Norbury jest naprawdę dobry.


Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: The journey. Big Panda and Tiny Dragon
WydawnictwoAlbatros
Data wydania: 9 listopada 2022
Liczba stron: 160
Gatunek: literatura dziecięca

8 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Mam ten cykl w planach - widzę, że warto, pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tych bajek. Z chęcią sama bym poczytała

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie. Myślę, że warto poznać ją bliżej i zaznajomić się w tymi bajkami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisuje na listę, bo jestem go naprawdę ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wydanie. Wartościowa książka

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta lektura jest naprawdę rewelacyjna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa wartościowa książka i już na wstępie ilustracje bardzo mnie urzekły. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widziałam jeszcze tej książki. Fajna propozycja dla dzieci

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.