"Ćwiczenia 4-latka" i "Elementarz 4-latka" od wydawnictwa Wilga z serii Krok po kroku


Od dłuższego czasu moja 3,5-latka szaleje za wszelkiego rodzaju zadaniami. Może rozwiązywać je przez cały dzień, więc nie lada wyzwaniem jest jeszcze zaskoczenie ją czymkolwiek. Na szczęście na rynku wydawniczym jest spory wybór - tym razem trafiło na cudowny zestaw od wydawnictwa Wilga.

Elementarz 4-latka to ogrom ciekawych i różnorodnych zadań wzbogaconych o przepięknie kolorowe ilustracje. Pisanie po śladzie, doprowadzanie do celu, tworzenie zbiorów, rysowanie, dorysowywanie brakujących elementów, wskazywanie różnic pomiędzy ilustracjami, łączenie w pary i wiele innych zadań  - nauka poprzez zabawę to coś, co cenię najbardziej. 

Ćwiczenia 4-latka pomagają w rozwijaniu koncentracji i spostrzegawczości, ćwiczeniu sprawności manualnej oraz zręczności. W tej książeczce dziecko ma możliwość pisania po śladzie, tworzenia obrazków z konkretnych elementów, kolorowania zgodnie z kodem, przyklejania odpowiednich naklejek, tworzenia przeciwieństw i wiele, wiele innych. 
Odkrywanie tajemnic otaczającego świata, pozyskiwanie nowej wiedzy oraz utrwalanie tej nabytej nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie zainteresowani tymi tytułami będą fani Zosi i Ignasia znanych z serii książeczek Krok po kroku, ale na pewno każdy 4-latek, a nawet 3-latek (większość spokojnie powinna poradzić sobie z zadaniami) nieznający tych bohaterów będzie zachwycony. Polecam nie tylko ja, ale także (a może szczególnie!) moja córka.

8 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Znam to wydawnictwo, mój Siostrzeniec z podobnych korzystał, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę musiała poszukac dla synka. Takie książeczki teraz nam się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne elementarze i ćwiczenia. Warto takie kupować, bo bawią i uczą jednocześnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oba wydania na pewno są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 5. O super! Idealne dla mojego synka

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy elementarz dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł dla małego chłopca, uwielbiamy takie aktywności :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne. Myślę, że dzieci chętnie otworzą te książeczki

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.