"Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana" - Charlie Mackesy

Uwielbiam książki uniwersalne, które potrafią skraść serce zarówno młodszym, jak i najstarszym czytelnikom. Jednym z właśnie takich tytułów jest Chłopiec, kret, lis i koń - mój ulubieniec wszech czasów. Kiedy w nowościach wydawniczych ujrzałam tę historię w wersji animowanej, wiedziałam, że nie mogę przejść obok niej obojętnie.


Nowa wersja jest nieco inna - fabularyzowana i wzbogacona bardziej dopracowanymi ilustracjami, jednak nadal opiera się na tej samej konwencji. Tytułowy chłopiec poszukuje domu, a kiedy na jego drodze pojawiają się zwierzęta - kret, lis i koń - wszyscy zaczynają zastanawiać się nad istotnymi kwestiami życiowymi. 

Mam słabość do tej historii i wcale tego nie kryję. Co prawda, pierwsza wersja ma specjalne miejsce w moim sercu, bo była czymś świeżym i nowym, natomiast ta jest również przepiękna oraz wartościowa. Rozczulają mnie te niby zwyczajne prawdy życiowe, ale tak mądre i trafne w swojej prostocie. Uwielbiam i polecam każdemu bez zastanowienia - nieważne ile macie lat, będziecie zachwyceni. 

Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: The Boy, The Mole, The Fox and The Horse. The Animated Story
WydawnictwoAlbatros
Data wydania: 23 listopada 2022
Liczba stron: 192
Gatunek: literatura dziecięca

4 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Właśnie zastanawiam się jaka jest różnica między tym wydaniem, a wcześniejszym. Jestem zaskoczona, że o filmie animowanym u nas było tak cicho.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna książka. Chętnie bym do niej zajrzała i chyba ją polecę koleżance, która ma małe dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To fakt, ta wersja również jest przepiękna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Autor to niezwykle znana osobowość. Kojarzę Go. Znam kilka innych książek i mogę je polecić.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.