Lena i Ignaś poznają świat - "Święta. Opowiadania"


Książki o świętach są magiczne, więc nigdy ich za wiele w domowej biblioteczce. Tym razem naszą zasiliła kolejna część serii 'Krok po kroku', którą wszyscy uwielbiamy.

Tym razem wraz z Leną i Ignasiem przeżywamy (przed)świąteczny czas. W pierwszym opowiadaniu cała rodzina wybiera się na zakupy po ozdoby choinkowe - zapowiada się dość zwyczajny dzień, dopóki Ignaś nie gubi się w tłumie kupujących. Ta historia zachęca do rozmowy z dzieckiem na temat odpowiedniego zachowania w razie stracenia rodzica z pola widzenia.

W drugim opowiadaniu tytułowi bohaterowie wraz ze swoimi przyjaciółmi przygotowują świąteczne pierniczki. Wspólne tworzenie jest świetną zabawą, a przy tym każdy może komuś pomóc, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Ta historia pokazuje również, że im więcej osób, tym więcej pomysłów, a kreatywność nie zna granic.
Ostatnia opowieść dotyczy już Wigilii - dnia, którego każdy bardzo wyczekuje. Najbardziej nie mogą doczekać się dzieci, bo ten czas kojarzy im się z prezentami. Ważne jest jednak tłumaczenie, iż podarunki pod choinką to jedynie element świąt, a najważniejsze powinno być spędzenie czasu z najbliższymi.

Bardzo lubię (i moje dzieciaki również!) tę serię książek. Nie dość, że są pięknie wydane (twarda oprawa, grube strony, format idealnie pasujący do dziecięcych dłoni) to jeszcze wzbogacone cudownymi ilustracjami. Co prawda, czas świąteczny już minął, ale ten tytuł powinien znaleźć się w każdej biblioteczce małego  czytelnika - w końcu czas szybko mija, więc na święta warto nastrajać się przez cały rok. 

Dane techniczne o książce
WydawnictwoWilga
Seria/cykl: Krok po kroku
Data wydania: 23 listopada 2022
Liczba stron: 40
Gatunek: literatura dziecięca

6 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Jako były bibliotekarz - mile wspominam wypożyczanie podobnych książeczek przez dzieci, a książeczek brakowało. Poza tym , do niedawna kupowałem podobne Siostrzeńcowi, pozdrawiam :_) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki o świętach mają swoją magię to prawda, zawsze lubimy je czytać i to nie tylko przed świętami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie ksiażeczki z opowiadaniami to świetna sprawa dla maluchów

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne świąteczne wydanie, na pewno zasługuje na uwagę rodziców. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dziecko dostało tę książkę od dziadków przed świętami. Moim zdaniem to fantastyczna lektura z pięknymi ilustracjami :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.