"Ludzie dla ludzi" - Benjamin Zephaniah

Nie na darmo mówi się, że człowiek to istota stadna - radzi sobie w pojedynkę, ale nie na długo. Aby czuć się dobrze, potrzebujemy kogoś obok siebie. Nie wytrzymamy zbyt długo bez obecności drugiej osoby. Od czasu do czasu warto przypomnieć o tym sobie, a także dzieciom, w czym mogą pomóc starsze książkowe tytuły, a także nowości wydawnicze.


Ludzie dla ludzi to historia, która jest piękna w swojej prostocie. Uświadamia młodym czytelnikom, że każdemu z nas potrzebny jest drugi człowiek - do odwiedzania, rozmawiania, płakania, wspierania, tęsknoty, kochania, przedrzeźniania, figlowania... Bez rodziny czy przyjaciół jest nudno, smutno i źle.

Wydanie książki jest przepiękne - twarda oprawa, duży format, wspaniałe i kolorowe ilustracje, a do tego niewielka ilość tekstu - to wszystko sprawia, że tytuł skradnie serca zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. Mniejsze dzieci nie zdążą znudzić się treścią, a starszaki mają możliwość przeczytania książki samodzielnie. 


Każdy chce wiedzieć, że może na kogoś liczyć. To miłe czuć się ważnym, potrzebnym i kochanym. Dobrze jest posiedzieć w samotności, ale na chwilę bądź dwie - na dłuższą metę nikomu nie przynosi to korzyści. Obecność ludzi napędza człowieka, dając mu siłę do działania. 


Dane techniczne o książce
Wydawnictwo: Świetlik
Data wydania: 25 stycznia 2023
Liczba stron: 30
Gatunek: literatura dziecięca
Ten tytuł  znajdziecie w księgarni:

1 komentarz

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

Obsługiwane przez usługę Blogger.