"Papierowy Pałac" - Miranda Cowley Heller

Nie wiedziałam, czego mogę spodziewać się po tej lekturze. Nie miałam też większych oczekiwań, bo samą książkę widziałam dosłownie na kilku bookstagramach... i to chyba dobrze, gdyż wrażenia mam pozytywne, o ile można je tak określić, biorąc pod uwagę ciężar poruszanych tutaj problemów.

Sięgając po "Papierowy Pałac", należy mieć na uwadze, że oprócz dość zwyczajnych tematów, jak skomplikowane relacje międzyludzkie, przyjaźń, zdrady, zazdrość, śmierć i różnorakie perturbacje życiowe, dotyka ona poważniejszych wątków - molestowania seksualnego oraz pedofilii, zatem nie każdy przebrnie przez ową historię.

Momentami ciężko czytało mi się tę lekturę ze względu na ciężkość tematyki, ale w tym wszystkim jest ona tak zgrabnie napisana, że niemal płynie się przez nią. Na pewno główna bohaterka jest kobietą, wobec której nie da się przejść obojętnie. Często totalnie nie rozumiałam postępowania Elle i miałam ochotę nią potrząsnąć, a do tego nie chciałabym być na jej miejscu i musieć podejmować decyzji, kiedy każda wybrana droga wiąże się z ogromnymi konsekwencjami.

Na pewno nie będzie to mój ulubieniec książkowy, ale powieść, do jakiej będę wracać czasami myślami, póki nie ulotni się z mojej pamięci. Jest mocno klimatyczna i nieoczywista, a zakończenie wprawia w konsternację...

Dane techniczne o książce

Tytuł oryginału: The Paper Palace

Wydawnictwo
: Czwarta Strona
Data wydania: 23 lutego 2022
Liczba stron396
Gatunek: literatura obyczajowa

Za książkę dziękuję księgarni:

4 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Słyszałam już trochę o tej książce. Może kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. ajjj z rok ta książka u mnie leży i kusi

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka jest naprawdę ciekawa i warto ją przeczytać. Podkradłem żonie :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.